شبهات مهدویت

 

1- زمانی امام زمان علیه السلام ظهور می کند که دنیا پر از ظلم و جور شود «یملا قسطاً و عدلاً بعد ما ملئت ظلماً و جوراً». پس ما باید گناه کنیم تا دنیا پر از فساد و گناه شود و امام زمان علیه السلام ظهور کنند.

 

جواب:

اولاً: حدیث نفرموده «بعد ما ملئت ظالماً و جائراً». دنیا پر از ظالم و جائر بشود، بلکه فرموده است: دنیا پر از ظلم و جور بشود. دنیا هم می تواند با یک رئیس جمهور پر از ظلم و جور شود، مانند بوش. همانگونه که یک فرد سیگاری می تواند خانه ای را پر از دود سیگار کند. ثانیاً: خداوند در قرآن می فرماید:«إن الارض یرثها عبادی الصالحون». پس باید افرادی باشند هم بنده خدا باشند و هم صالح باشند تا امام زمان علیه السلام را یاری دهند.

 

2- بعضی مذاهب معتقدند که امام زمان علیه السلام هنوز بدنیا نیامده است. جواب چیست؟

 

جواب:

خداوند در قرآن سوره قدر می فرماید:« تنزل الملائکه والروح فیها بإذن ربهم من کل امر». یعنی در شب قدر ملائکه و روح به اذن خدا نازل می شوند. و همه مسلمانان، در هر مذهبی معتقد هستند که در هر سال در شب قدر نازل می شوند. در زمان رسول الله صلی الله علیه واله ملائک بر حضرت رسول الله صلی الله علیه واله نازل می شند. پس در هر زمانی باید شخصی باشد که هم شأن و در حد رسول الله باشد تا ملائک بر او نازل شوند. همچنین در زمان ما که آن شخص، وجود نازنین امام زمان علیه السلام است.

 

3- بعضی معتقدند که تعیین امام شورائی است. آیا این صحیح است؟

 

جواب:

اولا: اگر بعضی می کویند تعیین امام شورایی است، الان که دنیای اسلام گرفتار گلوله های کفر است و در هر نقطه دنیا مسلمانان را می کشند، پس چرا شورایی تشکیل نمی دهند و امام زمان را انتخاب نمی کنند تا مشکل اسلام حل شود؟ ثانیاً: پیامبر اسلام حضرت محمد صلی الله علیه واله که ظهور کرد و دنیا را تکان داد، آنهم گوشه ای از دنیا را، متصل به وحی بود. پس چگونه ممکن است امام زمان علیه السلام که می خواهند تمام دنیا را حرکت دهند نباید به منبع وحی متصل باشند؟

 

4- در روایات می خوانیم که یاران امام زمان علیه السلام 313 نفرند. آیا هنوز در دنیا 313 نفر وجود ندارند که مام زمان علیه السلام ظهور کنند؟

 

جواب:

ظهور امام زمان علیه السلام مشروط به وجود 313 نفر نیست. بلکه شاید الان هم 313 نفر یاران خاص آن حضرت باشند. ولی یاران و معاونان درجه یک امام زمان علیه السلام 313 نفرند که دنیا را رهبری خواهند کرد. شخصیتهایی همچون موسی، عیسی، خضر، اصحاب کهف و... که این موضوع تنها یکی از شرایط عصر ظهور است.

 

5- در بعضی روایات می خوانیم امام زمان علیه السلام زمانی ظهور می کنند که دنیا پر ار ظلم و فساد شده باشد. وهمچنین می خوانیم که آن زمان آگاهی مردم بالا می رود. این دو چگونه قابل جمع است؟

 

جواب:

این دو باهم تنافی ندارند. یک فر هم می تواند دنیا را پر از فساد کند. مثل آمریکا. و آگاهی مردم نیز بالا می رود و جلوی ابرقدرتها را می گیرند. دشمن بیشتر جنایت می کند. مانند زمان کنونی که مردم در مقابل دژخیمان می ایستند (عراق) و آمریکاییها بدترین جنایت ها را انجام می دهند.

/ 0 نظر / 26 بازدید